Harry Potter and Philosopher's stone
Добре дошли във Хогуортс, където всички потребители ще разиграем първата част от поредицата за Хари Потър.
Harry Potter and Philosopher's stone
Добре дошли във Хогуортс, където всички потребители ще разиграем първата част от поредицата за Хари Потър.
Harry Potter and Philosopher's stone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Welcome to Hogwarts
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Top posters
Natalia Thompsen
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Segundo Cernadas
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Хърмаяни Грейнджър
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Harry Potter
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Рон Уизли
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Белатрикс Лестранж
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Ема Уотсън
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Daniela Tamsan
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Sianna Green
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Мадам Хууч
Общата стая - Page 2 EmptyОбщата стая - Page 2 I_voting_barОбщата стая - Page 2 Empty 
Latest topics
» Общата стая
Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 15, 2011 5:08 pm by Harry Potter

» Търся си...
Общата стая - Page 2 EmptyВто Сеп 13, 2011 6:14 pm by Natalia Thompsen

» Разпределителния тест
Общата стая - Page 2 EmptyНед Сеп 11, 2011 4:15 pm by Melisa Domph

» Koй на кого отговаря
Общата стая - Page 2 EmptyСъб Сеп 10, 2011 7:22 pm by Natalia Thompsen

» Героите на пети курс
Общата стая - Page 2 EmptyСъб Сеп 10, 2011 7:20 pm by Natalia Thompsen

» Височайшата маса
Общата стая - Page 2 EmptyПет Сеп 09, 2011 6:42 pm by Natalia Thompsen

» Unheard and unseen. Unreal and strange. See it. Not that it is so beautiful.
Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 08, 2011 1:04 pm by Natalia Thompsen

» Меденото царство
Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 08, 2011 9:21 am by Daniela Tamsan

» Аватар+Сигнатура
Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 08, 2011 9:18 am by Daniela Tamsan

Нашите приятели
Общата стая - Page 2 212

 

 Общата стая

Go down 
4 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 12:49 pm

-По Защита срещу Черните изкуства и Билкология - изредих бързо аз.- А вълшебството го написах още вчера.
Изведнъж ми хрумна нещо, затова реших да използвам момента, когато Хари все още не е почнал да пише.
-Искам да поговорим на тема "Малфой"!-заявих-Не мисля че трябва да ходих на този дуел довечера! Според мен това може би е капан от негова страна! Също така неискам да въвличаш и Рон в това!
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 12:58 pm

- Още вчера?! Браво на теб! На мен ми остава и Отвари, и Билкология, и ЗСЧИ, и Трансфигурация. Пълен ужас! - промълвих тъжно и отново се загледах с пламъците.
След мъничко Хърмаяни заговори. От първите думи, че отново ще ме напътства. МАЛФОЙ! Защо ли каза всичко, което си мислех, че ще каже!?!
- Хърмаяни - започнах, обаче все още не бях формулирал продължението. - Първо, не съм карал Рон да идва, той сам каза, че ще ми е секундант. Не съм го карал. И второ, ако не отида, Малфой ще си помисли, че съм страхливец. Няма да го позволя, Хърмаяни! - казах й твърдо и придърпах пергамента към себе си - Сега ще почна да пиша по защита срещу черните изкуства, ако нямаш нещо против.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 1:13 pm

"О Боже, защо винаги правят каквото не трябва?!?" помислих си ядно. В този момент ми дойде на ум, една страхотна идея. Щях да им попреча, да отидат на измисления дуел. Незнам защо, но имах чувството че Малфой нямаше да отиде в Трофейната зала довечера.
-Не, нямам нищо против!-казах и започнах да пиша по Трансфигурация. След половин час,след като приключих с домашното започнах да се упражнявам да превръщам кибритена клечка в игла. След трийсети неуспешни опита най-накрая успях да го направя. Усмихнах се, защото вече бях приключила с домашните си за днес.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 1:29 pm

"Защо винаги трябва да се меси във всичко?" С тази мисъл започнах да потапям перото в мастилницата и да пиша описанието на вампира, реакциите му и тем подобни глупости. От яд на няколко пъти написах "Не е честно да прави така" на пергамента и се наложи да почна отначало, защото през два-три реда, ведно с описанията на вампира и неговите жертви и тактики, пишеше и "Не трябваше да го прави!" или пък "Защо й е да се меси" и така нататък. Щом преписах наново това, което бях написал, този път без ядни изречения, смачках похабения пергамент и го запратих в огъня.
След двайсетина минути бях готов, прегледах го набързо, уверих се, че няма глупости вътре и оставих пергамента да изсъхне. Хвърлих бърз поглед към Хърмаяни, която завършваше домашното по трансфигурация, но не й казах нищо.
Отидох да си сипя вода, изкарах учебника по билкология, пергамент и започнах да пиша съчинението. След около десет минути Хърмаяни беше започнала да се опитва да превърне кибритена клечка в игла, а аз, за жалост, бях написал само увода.
Писах, задрасквах, преписвах и най-накрая го написах. Когато оставях настрани пергамента и навивах този по вълшебство, видях, че Хърмаяни най-после е успяла да превърне клечката в игла и си прибира нещата.
- Никога не бих успял толкова бързо - смутолевих на Хърмаяни - Сега какво? В спалнята си ли отиваш? - попитах Хърмаяни, като се стараех да звуча мило. Докато я чаках да отговори, извадих още един пергамент, учебника по Отвари и когато отворих записките си установих с радост, че нямаме домашно. Затова върнах учебника обратно и извадих този по трансфигурация.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 1:47 pm

Не бях забелязала, но докато си писах домашното по Трансфигурация и после опититеми да трансфигурирам клечката, Хари също напредваше с домашните. Когато започнах да си събирам нещата, Хари бе написал по ЗСЧИ и по Билкология!
-Ох,незнам... -отговорих на въпроса на Хари - има още цели два часа до вечеря... Мисля да пиша на мама и татко - казах и с бързи стъпки се качих горе за да взема пергамент за писмото си. След като написах:
"Скъпи мамо и татко,"
написах какво става в училището през последните дни, как се чувствам, дали имам нужда от нещо и куп и други неща, писмото бе готово. Навих пергамента и реших да го предам на някоя сова от соварника след няколко мимути, защото исках да си почина от днешният ден.
-А, ти по какво пишеш в момента?-попитах.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 1:55 pm

Тъкмо когато щях да потопя перото в мастилницата и Хърмаяни заговори. Права беше, до вечеря оставаха още два часа. След като се качи да си вземе пергамент, аз се завърнах към домашното по трансфигурация. След няколко минути Хърмаяни се върна, а след известно време ме попита по какво пиша, явно беше свършила с писмото до техните.
- Аа, по трансфигурация. Последно. - въздъхнах и се усмихнах.
Продължих да пиша, но когато видях в ръката на Хърмаяни готовото писмо, отново спрях.
- Вземи Хедуиг, ако искаш... По-бързо ще се върне.
След предложението отново се заех с домашното, което изглеждаше щеше да ми отнеме много време.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 2:08 pm

-Добре... ще я взема. Благодаря, Хари! Много мило от твоя страна!-рекох и се зачудих какво ще правя след като изпратя писмото.
След пет минути бях отпочинала, затова затъртих крака към Соварника, който бе близо до кулата на грифиндорците. Вътре разпознах Хедуик бързо, защото бе бяла като сняг, и се лесно се различаваше от другите сови и бухали.
-Здравей, Хедуиг. Може ли да изпратиш това на родителите ми? Адреса е написан на писмото. -Казах и я погалих. Тя отлетя, а аз се върнах обратно при Хари.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 2:52 pm

- Няма защо, Хърмаяни.
Момичето излезе бързо, а аз продължих да пиша. Когато Хърмаяни се върна бях приключил само с увода. Офф! Гадост! Колко ли още щях да го пиша.
- Нямаше проблеми, нали? - попитах аз, макар че знаех отговора.
Чакайки Хърмаяни да отговори, прелистих учебника по трансфигурация, за да проверя едни неща. Записах това, което намерих, записах и още няколко неща от учебника и стигнах до едно нещо, което не бях сигурен дали трябва да го пиша вътре.
- Ъм... Хърмаяни... това подходящо ли е? - попитах я леко смутено, показвайки няколко реда в учебника.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 3:01 pm

Когато се върнах, надзърнах да видя до къде е стигнал Хари. Тъкмо започваше тезата. О Боже, имаше да пише още доста...Томпсън ни беше толкова много домашни... Момчето ме попита дали един абзац от учебника е подходящ. Погледнах го и леко кимнах с глава. След това отново седнах на креслото си, и със замислено изражение се загледах в тлеещият огън.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 3:12 pm

- Благодаря ти! - казах бързо и озарих Хърмаяни с усмивка, след което отново се заех да пиша.
След около 15 или 20 минути бях написал тезата и почват доказателствената част. Стаята ту се напълваше, ту се изпразваше, но на мен не ми правеше особено впечатление. Половин час писах още, ровех се в книгите, а още не бях готов. А трябваше и да се упражнявам!
- Никога няма да свърша с това! - оплаках се на Хърмаяни и зарових глава в ръце - А трябва и да се упражнявам. Щом на теб ти отне толкова време, представи си на мен колко ще ми отнеме.
Отново се завърнах към пергамента. Сетих се, че някъде в часа Томпсън ни беше говорила за това превръщане, затова потърсих в записките си това, което търсех, но не го намерих. Ами сега? Знаех си, че не го помня изцяло, но наистина можех да го включа.
- Ъм, Хърмаяни... може ли да проверя за малко записките ти по трансфигурация? Спомням си, че Томпсън ни каза нещо за превръщането... това превръщане, а аз не съм си го записал.
Докато чаках момичето да отговори погледнах последното изречение и видях, че съм написал "првъщане", вместо "превръщане". Задрасках грешната дума и я написах наново.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 3:24 pm

-Добре... но другият път си запиши!-казах със строга нотка в гласа.
Порових в чантата си и след като намерих търсеното, го дадох на Хари. Той преписа каквото му трябваше и ми върна записките. Прибрах ги отново в чантата си и в този момент, в стаята влязоха един шестокурсник и една шестокурстничка, които започнаха да се мляскат пред всички.
-Как смеят?!?-попитах възмутено...
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 5:07 pm

- Добре, обещавам, че ще си записвам. - казах на Хърмаяни, макар че не бях съвсем убеден в думите си.
След известно време Хърмаяни ми даде едно малко тесте с листове, което би трябвало да бъдат записките й. "Леле, доста са" помислих си и взех да ги разглеждам, докато най-после не намерих това, което търсех. Проследих го с пръст и видях, че е около 10 реда. Започнах да пиша по пергамента, променяйки леко думите и изреченията. След 5 минути върнах записките на Хърмаяни.
- Спасяваш ми живота, Хърмаяни, наистина!
Дописах още няколко изречения и доказателствената част беше готова.
- Е, сега остава и заключението и съм готов... мисля.
Погледнах Хърмаяни за миг виновато и тъкмо щях да продължа, когато гласът на Хърмаяни ме стресна. Вдигнах глава и видях как шестокурсник се натиска с шестокурсничка.
- Явно смеят, Хърмаяни... - казах мъдро, но момичето ми подари толкова заплашителен поглед, така че добавих - Макар че и аз смятам, че префектите трябва да им направят забележка... Е, хайде да пиша, че трябва да ходим на вечеря.
И без да чакам, започнах да дращя по пергамента. След около половин час бях готов и започнах да го проверявам.
- Най-сетне приключих. Остана само да се упражнявам, но след вечеря.
Оставих пергамента да изсъхне и доволно се отпуснах в креслото.

Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 5:22 pm

-Време е за вечеря!-наруших мълчанието, което цареше от 10-15 минути.
Прозях се, днес доста се бях изморила. Бях гладна, затова заявих на Хари, още преди да еотговорил нещо за предишните ми думи:
-Хайде, да слизаме!
Докато се изправях забелязах, че не съм си прибрала перото. Бързо го взех и напъхах в чантата си.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 01, 2011 5:29 pm

Бях се загледал в огъня и бях толкова отпуснат, че имах чувството, че всеки момент ще заспя. Изведнъж Хърмаяни каза, че е станало време за вечеря. Така се стреснах и извърнах толкова бързо глава, че вратът ми изпука. Когато Хърмаяни спомена дума за вечеря, осъзнах колко съм гладен и колко съм уморен, така че още преди да отворя уста и да кажа нещо, приятелката ми ме подкани да слизаме към Голямата зала.
- Добре, хайде да слизаме. - съгласих се и станах от креслото. - Много съм гладен... А може би на вечеря да видим Рон... Къде ли се губи цял следобед? - запитах аз и заедно с Хърмаяни заслизахме надолу по стълбището.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyСъб Сеп 03, 2011 7:37 pm

Докато с Хари се изкачвахме по множеството стълби, се чудех дали плана ми, щеше да подейства. Въпреки, че преди бях сигурна че ще стане, сега се бях разколебаха. Знаех какви са момчетата едва ли биха ме послушали!
-Капут Драконис!-казах на Дебелата дама, която бе полузаспала.
Тя се отмести на една страна и ние влязохме.
-Е, аз ще ходя да си лягам!-промърморих и тръгнах към Момичешката спалня. Сега ми оставаше само да чакам...
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyСъб Сеп 03, 2011 7:47 pm

"Още няколко часа и трябваше да се дуелирам с Малфой."
Тази мисъл не ми даваше мира и почти не гледах къде вървя... а и толкова ми се спеше. Направо не знаех как ще ги правя тези упражнения. Когато влязохме с Общата стая, Хърмаяни обяви, че ще си ляга.
- Добре, лека нощ. - пожелах й, а аз се насочих към креслата до огъня.
Извадих една кутия с кибритени клечки и тъкмо когато щях да почна, се сетих нещо.
- Хърмаяни! - извиках, оглеждайки се за приятелката си - Хърмаяни! Почакай!
- извиках аз, а Хърмаяни се спря на входа на спалнята си и ме погледна въпросително.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyСъб Сеп 03, 2011 8:02 pm

Тъкмо посягах към дръжката на вратата, когато чух Хари да ме вика по име. Обърнах се и по лицето ми се окачи въпросително изражение. Какво ли му бе хръмнало?
-Кажи! Да не би да се отказа от онзи дуел?-докато изричах думата "дуел" направих движение с ръцете, което значеше че я поставях в кавички.
Малко ме съмняваше да го е направил, но въпреки това го бях попитала. Чакайки да отговори седнах на едно кресло край огъня.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyСъб Сеп 03, 2011 8:08 pm

Хърмаяни се обърна и ме попита какво съм искала. Дори предложи, че може да съм се отказал от дуела.
- Не - отговорих й кратко - Не съм се отказал от него. - казах на Хърмаяни като седнах на едно кресло до нейното. Знаех какво искам, но не бях напълно убеден, че ще ми помогне. Е, нищо не пречеше да опитам. - Ъмм... Всъщност... за дуела исках да поговорим... да ми помогнеш... - плахо подхванах аз, без да я поглеждам - Ти знаеш много заклинания и... се чудех... дали би ми... казала едно-две... лесни...
Завърших умолително, все така загледан във връзките на обувките си, сякаш те бяха много интересни.
Върнете се в началото Go down
Хърмаяни Грейнджър
Първокурсник
Първокурсник
Хърмаяни Грейнджър


Брой мнения : 73
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyСъб Сеп 03, 2011 8:20 pm

-Как смееш?!? - възкликнах възмутено - При положение... че съм против този дуел... Да ми искаш помощ?! Е, съжалявам, но няма да я стане тая! - казах ядосано.
Станах от креслото и ритнах нещото което първа видях - една кутия. Заболя ме крака, но с нищо не показах че ме боли, защото най-безцеремонно се заизкачвах по стлбите, без дори да пожелая "Лека нощ" на неучуденият Хари, който мисля бе очаквал точно такъв отговор.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyСъб Сеп 03, 2011 8:29 pm

Трябваше да го предвидя, държанието на Хърмаяни... всъщност май го бях предвидил. Но все пак тайничко се надявах, че няма да реагира така и ако не да ми помогне, то поне да не вика. Бях сгрешил, ужасно много.
Хърмаяни стана и отиде да си легне. Аз останах още няколко минути, загледан в огъня, но после се сетих, че имам да се упражнявам и се отидох да взема кутията с клечките, която момичето беше ритнала.
Взех няколко клечки и почнах да прилагам, заклинанието, но нищо не се получаваше. След около 25-тия провален опит, клечката се беше леко посребрила. Имаше някакъв напредък все пак.
Общата стая започна да опустява. Рон го нямаше никакъв. А с упражненията почти нищо не се получаваше.
След 50-тия опит освен посребрена, клечката се и заостри, така че прогнозирах, че след още 20-25 опита най-сетне ще се превърне в игла.
Продължих да се упражнявам и след 30 минути най-сетне бях успял!
Прозях се, строполих се в креслото и си погледнах часовника.
- Къде ли се губи Рон? - запитах се на глас, но никой не ме чу. В общата стая имаше само 3 момчета освен мен, които си говореха в другия край на стаята.
Върнете се в началото Go down
Рон Уизли
Първокурсник
Първокурсник
Рон Уизли


Брой мнения : 33
Join date : 19.05.2011

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyНед Сеп 04, 2011 5:37 pm

С гръм и трясък влязох в Общата стая, виждайки Хари, която упражняваше някакво заклинание. При него не ставаше нищо, точно както при мен, но реших да си замълча:
-Готов ли си за дуела, Хари? - попитах ентусиазирано и се усмихнах малко глуповато. Нямах търпение Хари да натрие носа на Малфой, а аз да съм там, за да видя това зрелище... Но дали Малфой нямаше да си послужи с измама, както винаги. Не ми пукаше особено много за това. Настаних се на едно кресло да камината и попитах:
-Какво правиш, Хари?
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyНед Сеп 04, 2011 5:46 pm

Когато най-сетне приключих с упражненията, някой влетя с гръм и трясък в общата стая. Когато се обърнах, видях, че това е Рон. Дойде при мен и ме попита дали съм готов за дуела.
- Ами... да, мисля, че да - казах и се опитах а се усмихна - Ами упражнявах заклинанието на Томпсън и се чудех къде се губиш.
Много ми се искаше да го попитам къде е бил, но този път предпочетох да не любопитствам толкова много, затова се загледах в огъня. След няколко минути си погледнах часовника - 23.40.
- Рон, мисля, че е време да тръгваме. - казах на приятеля си леко притеснен - Иначе можем да закъснеем, нали? - попитах го и погледнах Рон въпросително.
Върнете се в началото Go down
Harry Potter
Първокурсник
Първокурсник
Harry Potter


Брой мнения : 45
Join date : 19.05.2011
Местожителство : somewhere in between world

Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 EmptyЧет Сеп 15, 2011 5:08 pm

Когато Рон кимна, двамата решихме да си облечем поне нещо връхно, затова отидохме до спалнята. Взехме си халатите и слязохме на пръсти до долу, за да не би нямкой да ни чуе. По пътя Рон ми даваше съвети, но все повече чувствах, че Хърмаяни беше права. Филч или Госпожа Норис можеха да ни спипат по всяко едно време, а и нарушавах още едно училищно правило. Едва ли този път Томпсън щеше да ме похвали за това, че излизам нощем и нямаше да ме накаже. Но от друга страна постоянно ми се явяваше гадното и мазно лице на Малфой – това може би щеше да е шанса ми да му натрия лицето. Когато влязохме отново в общата стая, проверихме дали пръчките ни са ни под ръка. В камината все още имаше жар, чиято светлина превръщаше фотьолните в черни приведени сенки. Точно бяхме стигнали до дупката в портрета и чух глас да казва нещо със страшно строг и разочарован тон.
Лампата светна и видях лицето на проговорилия грифиндорец.
Беше Хърмаяни със свъсено лице и розов халат.
Отворих си устата да кажа нещо, но Рон ме изпревари и каза чростно да си ляга. Момичето от своя страна ни уведоми, че замалко да каже на брата на Рон – Пърси – той като префект щял да вземе мерки. Когато отново я чух как говори, просто не можех да повярвям защо толкова много я интересува тази работа. Защо трябваше да се меси? Погледнах я и едва видимо поклатих глава и тръгнах след Рон, бутайки портрета.
Обаче Хърмаяни не се отказа и ни последва. Съскаше ни толкова тихо, но и толкова настървено. Не сме държали на Грифиндор, а само на себе си. Тя не искала Слидерин да спечели Купата на домовете. А аз да не би да изгарям от желание точно Слидерин да вземе Купата? Щели сме да пропилеем всички точки, които получила от Томпсън, задето знаела заклинанията за прехвърляне. Е те си бяха наистина добри, но защо трябваше да губим точките? Можеше да не ни хванат. Сега наистина се настървих и исках да бия Малфой лице в лице.
- Върви си, Хърмаяни! – казах й тихо. Бях й толкова ядосан. Грифиндорката се разфуча и ни каза, че ни е предупредила и щом утре седим отново в Хогуортс Експрес, пътувайки за вкъщи, ще си спомним какво е казвала. „Да, да, иска й се да ни няма” – помислих си ядно и се обърнах. Искаше да ни нарече някакси, но така и не разбрахме как, защото изведнъж млъкна.
Двамата с Рон се обърнахме и видяхме, че Хърмаяни стои не пред портрета, а пред една празна картина. Очевидно Дебелата дама бе отишла на нощно посещение. Хърмаяни оставаше заключена извън кулата на Грифиндор.
Паникьоса се, започна да се вайка какво щяла да прави, но на мен не ми се мислеше точно за това сега, обърнах се и чух как Рон й казва, че това си било нейн проблем, а ние щяхме да закъснеем. Едва не бяхме стигнали до края на коридора и момичето ни догони. Каза, че щяла да дойде с нас. Рон й каза, че няма да идва, натъртвайки на „няма”. Но тя каза с толкова писклив глас, че няма да чака Филч да дойде и да я спипа, а ако ни хванел тримата – щяла да му каже истината, тоест че се е опитала да ни спре. Рон започна спор, но аз чух звук, подобен на сумтене.
- Млъкнете и двамата! – скастрих ги рязко и двамата млъкнаха. – Чух нещо. – отговорих притеснено на въпросителните им погледи. Рон предположи, че е Г-жа Норис, гледайки в мрака.
Присвих очи и видях нечий силует. Не беше на котката на Филч. Беше на... Невил.
Беше се свил на пода и беше заспал, но се събуде стреснато, когато отидохме по-близо. Обясни, че е тук от часове, защото бил забравил паролата, за да си легнел. Хърмаяни тихо му каза новата парола(„Свинска зурла”), но му и каза, че няма да му помогне, защото Дебелата дама я няма.
- Как е ръката ти, Невил? – попитах загрижено, а момчето ни каза, че Мадам Помфри я била оправила за около минута.
- Добре... ама слушай, Невил, ние трябва да отидем някъде и ще се видим по-късно. – обясних му тихо, но Невил ни се примоли да не го оставяме, стана бързо и каза, че не искал да остане тук сам, защото Кървавият барон – духът бродник на Слидерин – бил минал вече 2 пъти.
Рон ядно си погледна чаосвника и със стиснати зъби каза, поглеждайки Невил и Хърмаяни, че ако ни спипат заради тях, ще научи непременно проклятието против градинските дяволи, коетоо ни показа Куиръл и ще го използва срещу тях. Хърмаяни отвори уста – не знам точно за какво – може би, за да му каже как се използва точно, но аз й изшътках и им махнах да вървим напред.
Бягахме по хилядите коридори, нашарени с ивици лунна светлина от високите и големи прозорци. На всеки завой се оглеждах, очаквайки да видя как от някаква невидима врата драматично се появява или Филч, или Г-жа Норис. За щастие, имахме късмет. Най-сетне се понесохме по едо стълбище към третия етаж и тръгнахме на пръсти към Трофейната зала.
Малфой и Краб – секундантът му – не бяха дошли още. А кристалните трофеи проблясваха на мястото, където ги докосваше лунната светлина. Статуи, подноси, купи и щитове блестяха в сребристо и златисто. Промъкнахме се покрай стените, гледайки към вратите в двата края на стаята. Извадих си пръчката, в случай, че Малфой изникнеше изневиделица, както често и правеше. Но той не се появяваше, а минутите летяха бавно.
Рон предположи че го е дострашало, но в същия момент чухме шум о съседната стая. Подскочихме и вперихме очи натам. Приготвих си пръчката, чувайки някакъв глас... но този глас не беше на Малфой, не беше и на Краб.
- Души навсякъде, сладурчето ми, мое да са се сврели в някой ъгъл.
Беше Филч и говореше на котката си. Паникьосах се и започнах да махам бързо на другите да ме последват по-бързо. Затичахме се възможно най-тихо към най-далечната врата. Мантията на Невил се беше плъзнала зад ъгъла, точно когато Филч влетя в стаята с трофеите. Чухме го да казва, че сме тук някъде. Изговорих с устни „Насам!” и изпълзяхме към галерия, пълна с доспехи. Чувахме как Филч се приближава. Изведнъж Невил изписка стреснато, започна да тича и се спъна, хвана за кръста Рон и двамата паднаха връз едни доспехи.
Вдигна се такъв шум, че и всички обитатели на замъка да бяха глухи, пак щяха да се събудят.
- БЯГАЙТЕ! – изкрещях им и всички хукнахме по галерията, без да се обръщаме, за да видим дали Филч ни преследва. Завихме покрай вратата и се затичахме по един коридор, после по друг, без да знаем къде сме или къде отиваме. Провряхме се през един стенен килим и се озовахме в някакъв скрит ход и продължихме да бягаме по него. Най-сетне излязохме близо до кабинета по вълшебство, за който бяхме сигурни, че се намира твърде далеч от Трофейната зала.
- Мисля, че му се изплъзнахме – задъхано проговорих, облягайки се на стената. Избърсах с ръкав челото си. Невил се бше превил одве, пръхтеше и сумтеше, а Хърмаяни, притискаща гърдите си с ръка, се обади, с думите „Казах... ти!”. Рон каза, че трябва възможно най-бързо да се върнем в кулата на Грифиндор и май всички бяхме съгласни с това. Но Хърмаяни не се отказа и ми каза, че Малфой ме е подлъгал и не е смятал да се срещне с мен. Че Филч е знаел, че има някого в стаята с трофеите, че Малфой го е предупредил.
Знаех, че момичето вероятно е право, но ако го кажех на глас, това значеше, че се съгласявам с нея и щеше да стане още по-досадна. Затова само ги подканих да вървим.
Скоро обаче осъзнахме, че няма да е толкоес птосто. Не бяхме направили повече от 10 крачки и дръжката на една от вратите се разтресе и нещо изгхвърча от нея. Беше Пийвс и когато ни видя, закрещя от възторг.
- Млъкни, Пийвс... моля те... ще направиш така, че да ни изхвърят. Но Пийвс не разбираше от молби. Разкикоти се. Каза, че щщом се скитаме посред нощ, не ни спипат.
- Няма, ако не ни издадеш, Пийвс, моля те – прошепнах още по-притеснено. Пийвс каза, че трябвало да обади на Филч, очите му святкаха злобно, добави, че ще е за наше добро. Рон не издържа и му се сопна да се маха от пътя ни и замахна срещу Пийвс. Но той се разкрещя: УЧЕНИЦИ, НАПУСНАЛИ ЛЕГЛАТА СИ! УЧЕНИЦИ, НАПУСНАЛИ ЛЕГЛАТА СИ, СА В КОРИДОРА НА ВЪЛШЕБСТВАТА!
Промушнихме се покрай полтъргайса и хукнахме да бягаме, знаехме, че Филч ще дойде след броени мигове. В края на коридора се натъкнахме на едва врата, но тя беше заключена. Рон изстена, казвайки, че е свършено с нас, защото и колкото и да бутахме, вратата си оставаше заключена. Чухме стъпки – Филч тичаха възможно най-бързо. Хърмаяни се промуши до Рон, каза няколко думи(май беше нещо от сорта на „Алохомора”) и вратата се отвори. Нахълтахме вътре и я затворихме, притиснали уши, да слушаме. Филч питаше за нас, но Пийвс не беше решен да каже лесно. Когато най-сетне реши, каза само „НЕЩО”. Разбрахме, че Пийвс се е понесъл нанякъде, а Филч яростно рогаае.
- Той смята, че тази врата е заключена – прошепнах тихо – Мисля, че всичко е наред... Престани, Невил – от минута ми дърпаше халата – Какво?
Обърнах се... и видях съвсем ясно какво. За миг си помислх, че съм попаднал в някакъв кошмарен сън... това беше вече прекалено... като черешката на тортата.
Намирахме се не в стая, а в коридор, поне така предполагах. В забранения коридор на третия етаж. И сега разбрахме защо е забранен.
Едно чудовищно куче – то изпълваше цялото пространство между тавана и пода, имаше три глави, три носа, които ни душеха и три въртящи се очи, които сега гледаха в нас, три разлигавени усти, от чиито жълти зъби се спускаше лигава слюнка.
Кучето стоеше неподвижно, и шесте му очи бх вперени в нас. Знаех, че единствената причина, поради която не бяхме мъртво, беше, че внезапната ни появя го беше изненадала. Скоро обаче щеше да се осъзнае и нямаше да стои така кротко. Затърсих дръжката. Между Филч и Смъртта, бих препочел Филч.
Запромъквахме се и затръшнахме вратата. Втурнахме се бързо към общата стая, обратно по коридорите. Явно Филч беше хукнал да ни търси другаде, защото никъде не го видяхме. Но не ни беше грижа особено за това. Искахме да сме колкото се може по-далеч от онова чудовище. Престанахме да тичаме едва пред портрета на Дебелата дама. Попита ни къде сме ходили по това време, оглеждайки провисалите ни халата и запотените и зачервени нам лица.
- Няма значение... Свинска зурла, свинска зурла – изстенах и портретът се завъртя напред. Вмъкнахме се в общата стая и се отпуснахме на първото нещо, което видяхме.
Доста време мина, докато някой от нас проговори. Всъщност, Невил изглеждаше така, сякаш никога няма да проговори.
Изведнъж Рон попита защо държат това чудовище вътре в едно училище. Определено въпросът си беше логичен. Явно и Хърмаяни си беше възвърнала дишането, а и заядливото си настроение. Сряза ни, че не си служим с очите и допълни дали сме видяли върху какво стоеше то.
- Върху пода? – предположих уморено – Аз не му гледах краката... Бях прекалено зает с главите. Ако не си забелязала, бяха шест...
Хърмаяни ме поправи, че стои върху капака на отвор в пода, допълвайки, че пази нещо. А след това стана, изгледа ни кръвнишки, обяви, че явно сме доволни от себе си, защото всички можеше да сме мъртви или изключени, ако това е по-зле. И най-накрая се фръцна и каза, че ще си ляга.
Рон се зсзагледа подире й с отворена уста. Каза, че човек би си помислил, че сме я карали насила да дойде с нас.
Но тями беше дала нещо, върху което да разсъждавам. Кучето пазеше нещо... Какво ли ми беше казал Харид?! „Няма по-сигурно място в света от „Гринготс”, ако искаш да скриеш нещо, освен може би „Хогуортс”!”
Май най-сетне открих къде се намираше парцаливото пакетче, което Хагрид беше взел от трезор 713...
- Да си лягаме – пошушнах на Невил и Рон и тримата тръгнахме към спланята си.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Общата стая - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Общата стая   Общата стая - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Общата стая
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Общата стая на Слидерин
» Болнична стая 10
» Болнична стая 11
» Болнична стая 12
» Болнична стая 13

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter and Philosopher's stone :: Магьосническия свят :: Хогуортс :: Кулите :: Общата стая на Грифиндор-
Идете на: